Jak myśleć pozytywnie?

Co zrobić aby myśleć pozytywnie, o dobrych rzeczach i cieszyć się z tego co się ma? Mam chłopaka, który mieszka i studiuje 4 godziny drogi ode mnie. Przyjeżdża co dwa tygodnie, na wakacje, święta i każde dni wolne. Wiem, że mnie bardzo kocha i nie zrobi nic złego ani głupiego. Ale ja zamiast cieszyć się z tego, że go mam to boję się, że mnie zdradzi lub zostawi.. Co zrobić aby przestać tak myśleć? Aby cieszyć się z tego co mam? Aby przestać myśleć o złych rzeczach, tak jak inni to robią..?

Witaj,
Nie ma niczego dziwnego,gdy tęsknimy za obiektem swoich uczuć.W dodatku masz świadomośc,że chłopak jest atrakcyjny a więc może się podobac także innym.

Zasiałaś jednak we mnie podejrzenie,że byc może sama ze sobą czujesz się niezbyt pewnie i nie bierzesz pod uwagę,że rownież jesteś dla swojego chłopaka atrakcyjna i podobnie,jak Ty, może i on niepokoi sie o Waszą więż,będac daleko.W takich sytuacjach najlepiej działa wyrażenie swojego niepokoju wprost,ale nie wymuszając poczucia winy,czy zobowiązań,lecz przekazując drugiej stronie,że czujesz się usatysfakcjonowana,szczęśliwa w jego towarzystwie.Oczywiście rozumiem,że wbrew pozorom niewiele jest na tyle pewnych siebie osób,szczególnie w Twoim wieku,by bez trudu potrafiły komuś drugiemu wyrazić swoje uczucia i wiekszośc podejmuje gry wywołujące zazdrość.To jednak działa dorywczo i powoduje chęc odwetu,więc proponuję,by skoncentrować się na wzmocnieniu wiary w siebie,i podbudować samoakceptację przy pomocy życzliwych osób lub psychologa.

Pozdrawiam serdecznie i w razie potrzeby zapraszam.

Warto zastanowić się , co jest przyczyna tych podejrzeń? Być może zaniżona samoocena, niskie poczucie własnej wartości i pewności siebie? Lęk przed przyszłością? Zachęcam do konsultacji psychologicznej, przyjrzeniu się źródłom trudności, a tym samym poradzeniu sobie z nimi.