Jak sobie poradzić z zerwaniem przez ukochaną?

Witam. Mam 29 lat. Pół roku temu zerwała ze mną kobieta. Byliśmy razem 7 miesięcy. Przez cały okres zamiast pokazywać jak bardzo mi na Niej zależy, jak bardzo ją kocham, to byłem dla Niej często niecelowo niemiły. Czy możliwe jest, że w sytuacji gdy się kogoś kocha i chce się z nim być i ta druga osoba odwzajemnia uczucie, to zamiast pokazywać swoje uczucie, człowiek zachowuje się jakby odwrotnie i odpycha drugą osobę, będąc często niemiły. Bo ja taki właśnie byłem i teraz nienawidzę się za to.

Witam,

całkiem możliwe, że lęk przed odrzuceniem, treść myśli z tym związana, uniemożliwiały Panu okazywanie prawdziwych uczuć, paradoksalnie Pana zachowanie spowodowało odejście dziewczyny, ponieważ odbierała to negatywnie, zgodnie z przekazem. Pytanie, dlaczego obawiał się Pan okazać prawdziwe uczucia? Normalnie okazujemy to, co czujemy.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, możliwe są sytuacje, że mimo uczucia wobec drugiej osoby, miłości, pokazujemy zupełnie odmienne zachowanie. Może to wynikać z wielu czynników. Z doświadczeń z poprzednich związków, braku zaufania, lęku przed bliskością, różnych osobistych obaw. Źle się Pan czuje z powodu zachowania, które przyczyniło się do zakończenia związku. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, porozmawiać o możliwych przyczynach, zastanowić się co chciałby Pan zmienić, jakie cele osiągnąć.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl