Jak się zachować, gdy dziewczyna ma problem psychiczny?

Witam, moja dziewczyna ma problem psychiczny. Gdy zaczelismy się spotykać mowiła, że miala myśli samobójcze i to mineło. Gdy zaczeliśmy się spotykac i wszystko między nami było dobrze to jednego wieczoru była na imprezie i pod wpływem alkoholu stała na parapecie na 7 piętrze. Sama nie potrafi tego wytłumaczyć dlaczego to zrobiła i po tamtej sytuacji nie chce mieć ze mną kontaktu bo nie chce mnie mnie ranić swoją chorobą i nie chce pomocy ode mnie. Jak mam się zachować ? Dać jej spokój czy pomóc?

Dzień dobry, to bardzo trudne pytanie. Niestety na siłe nie da się nikomu pomóc. Jeżeli ona nie chce się z Panem spotykać to bardziej pokazuje, że nie chce nic zmieniać. W innej sytuacji (dla dobra Państwa relacji) sama zaproponowałaby że pójdzie do specjalisty. A woli uciec z relacji z Panem, zamiast spróbować zmienić swoje życie.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam, rozumiem że zależy Panu na dziewczynie, nie chce Pan jej pozostawić w potrzebie. Jeżeli partnerka odrzuca Pana pomoc, w obawie o to że Pana zrani, można zastanowić się gdzie może taką pomoc znaleźć, jaką pomoc mogłaby przyjąć. Warto skonsultować się z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl