Jak rozmawiać z mężem, aby przestał się kłócić i zmienił zachowanie?

Często kłócę się z mężem, głównie chodzi o to że nie ma stałej pracy i stabilnych zarobków, nałogowo pali, lubi pić i wydawać na przyjemności, a Musimy oszczędzać bo chcemy mieć dziecko. W tym momencie nie mamy oszczędności, ledwo dajemy radę.Nasz związek jest w większości na odległość bo mąż często wyjeżdża i w zasadzie przebywa w innej miejscowości.chodze też do psychologa z powodu niskiej samooceny.powiedziałam pani psycholog o naszym konflikcie i poradziła mi żebym nie odpisywała nie odbierała telefonów i przestała się odzywać do męża. Byłam zaskoczona ale w końcu to psycholog, autorytet, więc wprowadziłam to w czyn.czy to jest dobra metoda? Jak rozmawiać z mężem żeby przestać się kłócić i obwiniać i jak odłożyć pieniądze ja też nie mogę znaleźć pracy a mąż mówi że teraz nie możemy mieć dziecka bo nie ma na to pieniądzy. Ale na alkohol i papierosy ma

Dzień dobry. Trudno o udzielenie złotej rady. Niestety Pani sytuacja jest trudna. Ewidentnie mają Państwo inne priorytety i brak rozmowy nie przyniesie efektu. Tzn nadal będą szli Państwo innymi drogami. Muszą Państwo popracować nad wspólną drogą. Niestety w małżeństwie nie zawsze się ją odnajduje. Szczególnie kiedy są używki i problem widzi tylko jedna strona. Niestety zdarza się że związek się rozpada. Proszę się zastanowić czy Pani niska samoocena nie jest wynikiem między innymi Pani relacji z mężem. Decyzja o psychoterapii jest bardzo zapewne bardzo dobra.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam, jeżeli chce Pani pracować nad związkiem, partner wyrazi chęć skorzystania a takiej formy pomocy, i również będzie chciał dokonać zmian, proszę skorzystać z terapii dla par. Trudno jest oceniać decyzje terapeuty bez poznania całej sytuacji. Proszę porozmawiać o tym na sesji, jeżeli ma Pani wątpliwości.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl