Rozstanie z mężem a ciąża

Rostałam się z mężem miesiąc temu. Teraz okazało się, że jestem z nim w ciąży. Chcę wychować dziecko sama. Bo uważam, że lepiej, aby nie miało ojca niż miało takiego... Czy dobrze robię??

Jest Pani w trudnej sytuacji, z jednej strony podjęła Pani decyzje o rozstaniu, która zapewne nie była spontaniczna i nieprzemyślana z drugiej strony teraz decyduje już Pani nie tylko o sowim związku ale i o dziecku, rodzinie. Musi Pani dokładnie przemyśleć swoje za i przeciw, czasem warto na nowo przeprogramować swój związek gdy pojawia się dziecko, czasem jednak dziecko staje się dla partnerów elementem kryzysowym, który wzmaga różnicę zamiast zbliżać. Ważne jednak bez względu jaką decyzje Państwo podejmiecie, spróbować porozumieć się w kwestiach związanych z wychowaniem dziecka, jego utrzymania oraz wzajemnych relacji.

Dzień dobry, trudno odnieść się do pani słów ponieważ nie pisze pani o powodach rozstania. Być może pani decyzja o rozstaniu jest ostateczna, jednak pani mąż jest ojcem biologicznym dziecka i to się nie zmieni. Zachęcam do rozmowy z mężem na ten temat nawet jeśli nie chce pani do niego wracać. Pozdrawiam.