Jak poradzić sobie z moimi dylematami po rozstaniu z partnerem?

Rozstałam się z ojcem dziecka w ciąży , mam nowego partnera od roku tylko mam wahania w sensie że nie stworzyłam dziecku "normalnej" rodziny... kocham obecnego partnera ale odsuwam się poprzez to od niego , co zrobić ?

Dzień dobry,
Polecam Pani wizyty wspierające u psychologa/psychologa psychoterapeuty z którym mogłaby Pani szerzej omówić problem. W moim poczuciu to wszystko kwestia interpretacji i doradzałabym Pani starać się spojrzeć na sytuację trochę inaczej. Pod względem zaspokajania potrzeb psychologicznych rozwijającego się dziecka na ten moment wszystko jest w porządku, bo maluch ma mamę i tatę. Najważniejsze jest to jaki związek i jaką rodzinę Państwo stworzą, gdyż od strony psychologicznej a nie biologicznej ojcem jest ten kto wychowuje dziecko a nie osoba, która przekazała geny. Zastanawia mnie to, czy biologiczny ojciec interesuje się dzieckiem. Jeśli maluch będzie miał kontakt z Pani partnerem i biologicznym ojcem to warto zadbać o dobrą relację z obojgiem z nich. Sporo osób jest w podobnej jak Pani sytuacji i muszą się z tym pogodzić i to wcale nie oznacza, że dziecko wiele traci. Jeśli z nowym partnerem tworzy Pani udany związek i będzie on traktował Pani dziecko jak własne to wszystko jest w należytym porządku. Sytuacja ta wymaga zdrowej jej akceptacji w miejsce obwiniania się. Mam nadzieję, że wkrótce jakoś to Pani sobie poukłada i tego też Pani życzę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/

Szanowna Pani,
lakonicznie opisuje Pani swoje problemy dotyczące rozstania z ojcem biologicznym dziecka, podjęła Pani taką decyzję i już. Szanowna Pani, normalna rodzina to mama i tata, niekoniecznie biologiczna mama i niekoniecznie biologiczny tata, rodzice wspierający się, kochający się, szanujący się, proszę pamiętać, że dziecko uczy się poprzez modelowanie - naśladowanie rodziców. Wskazane jest dla Pani wsparcie psychologiczne/psychoterapeutyczne, ze specjalistą łatwiej będzie zrozumieć problem i poradzić sobie z nim.
Pozdrawiam serdecznie