Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak poradzić sobie w nowym związku?

Byłam w związku 3,5 roku mamy razem dziecko bardzo kochałam mojego partnera ale on oklamywał mnie nie pomagal mi nie pracował i nie liczył się ze mną nie czułam się dla niego ważna Miałam dość takiego traktowania chociaż go kocham zostawiłam go Od niedawna spotykam się z kimś Lubię go Lubię spędzać z nim czas czuje że zależy mu na mnie i chciałby stworzyć ze mną poważny związek Dobrze się dogadujemy ale nie mogę się przełamać co do bliskości z nim I czasem myślę o byłym parterze Niewiem co robić
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Miłość od pierwszego wejrzenia częściej przytrafia się mężczyznom

Jeżeli ma Pani dziecko z partnerem, przynajmniej do czasu usamodzielnienia się dziecka, będzie Pani podejmować razem z nim decyzje związane z dzieckiem. Warto więc zadbać o to, by relacje między wami były jak najlepsze w interesie dziecka i swoim.
Jednak dalej pisze Pani, że kocha swojego byłego partnera, a problemem w tym 3,5-letnim związku było złe traktowanie, kłamstwa partnera, lekceważenie Pani. To, że nie chce być Pani tak traktowana to zdrowa potrzeba, jednak czy wobec tego chce Pani zakończyć ten związek i wejść w następny, czy bardziej chce Pani ochronić siebie przed dalszym ranieniem partnera i w związku z tym odseparowała się Pani od partnera? Myślę, że warto, aby udała się Pani na kilka spotkań z psychoterapeutą, który pomoże Pani odnaleźć się w swojej sytuacji, popatrzeć na emocje, które są w Pani, pomoże je uwolnić i podjąć decyzję, co dalej chce Pani robić, z kim być, czego Pani potrzebuje, czego oczekuje od związku, ale też od partnera jako ojca swojego dziecka bez względu na to, jaka decyzję Pani w tej sytuacji podejmie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy