Czy takie zachowanie partnera jest normalne w związku?

Witam jestem w związku trzy lata . Oby dwoje po mamy za sobą nie udane małżeństwa. Z obecnym partnerem mam syna rocznego i dzieci z poprzedniego związku. Mam uczucie ze partner mnie za bardzo osacza , daje zakazy . Według niego nie mogę np. Iść sama z dziećmi na basen bo tam są inni faceci . Wyjść z koleżanka wieczorem do knajpki tez nie . Chce kontrolować wiadomości na portali społecznościowym . Mówi otwarcie ze jest zazdrosny i woli widzieć kto do mnie pisze . Przegląda wszystkie komentarze muszę się tłumaczyć z każdego znajomego faceta . Siedzę z dziećmi 24 godz . Bardzo mało kiedy wychodzę bez nich . Czy to wporzadku tak traktować druga osobę czy to ja złe rozmuje pojęcie o związku. Jego zdaniem powinnismy tylko razem wychodzić .

Szanowna Pani,

zaufanie jest fundamentem związku, związek to nie więzienie, nie trzeba kontrolować i ograniczać partnera/partnerki. Dojrzały związek oparty na miłości i szczerości daje bezpieczeństwo. Proszę zapytać partnera, czego się obawia? Możliwe, że został okłamany przez swoją byłą żonę. Chorobliwa zazdrość przejawia się brakiem zaufania, odczuwaniem złości i zachowaniem agresywnym, wymaga leczenia formą psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś