Rozstanie z mężem i wiadomość o ciąży

Nie dawno rozstałam się z mężem, zdradzał mnie. Wybaczyłam mu już to trzy razy. Ale on ciągle mnie okłamywał, robił ze mnie idiotkę. A teraz okazuje się że jestem z nim w ciąży. I nie wiem, czy powinnam mu o tym powiedzieć. Bo co to teraz zmieni. Chodź z drugiej strony nie mogę dziecku uniemożliwiać kontaktu z ojcem. Ale on ma teraz swoje życie i ważniejsze osoby w głowie.

Dzień dobry!
Rozumiem, że jest Pani w trudnej sytuacji.
Z jednej strony czuje się Pani zraniona przez męża, z drugiej - stara się Pani myśleć o dobru dziecka. Z Pani perspektywy wybór jest złożony, warto byłoby więc na chwilę zastanowić się nad perspektywą innych osób, a w szczególności dziecka.
Może Pani np. pomyśleć, jakiej decyzji oczekiwałaby Pani od swojej matki gdyby była w podobnej sytuacji? Jakie korzyści a jakie straty związane byłyby z zatajeniem tej informacji przed byłym mężem?
Przede wszystkim zalecam by dała Pani sobie trochę czasu i nie podejmowała pochopnych decyzji.
Życzę roztropnych decyzji i powodzenia!

Witam,
Uważam, że warto poinformować przyszłego ojca o spodziewanym dziecku. Bez względu na relacje między Wami - zdrady, kłamstwa partnera - jego obecność w życiu przyszłego maleństwa może być cennym doświadczeniem. Nawet jeśli nie będziecie razem, dziecko jest wspólne. Warto porozmawiać z mężem o sytuacji, ustalić jakieś zasady na przyszłość. Wraz z rozwojem dziecka ustalenia należy dostosować.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak