Ja poradzić sobie po rozstaniu z mężem?

Witam, Pisałam już wcześniej prośbę o pomoc. Chciałabym tylko jeszcze dodać, że rodzina męża uważa, że okres ten minie i mówią abym robiła swoje. Czasami mówią, żebym nie robiła sobie nadziei, bo mąż już mnie nie chce. Mówią żebyśmy od siebie odpoczęli. Nie rozumiem tego. Jak można odpocząć od siebie? Nasze dzieci są tym zmęczone a ja cały czas o tym myślę i nie mogę sobie znaleźć miejsca. Wiem, że spokój jest najlepszym doradcą ale leki na uspokojenie też już nie działają. Błagam pomóżcie.
KOBIETA ponad rok temu

Jak odróżni reakcję depresyjną od depresji?

mgr Jakub Pyka Psycholog, Łódź
60 poziom zaufania

Ewidentnie przechodzą Państwo kryzys małżeński. Najlepiej będzie kiedy Państwo udacie się wspólnie na terapię małżeńską do psychoterapeuty. Rozwiązanie takiej sytuacji przekracza możliwości komunikacji mailowej. Jeżeli mąż nie zechce udać się na terapię małżeńską sugerowałbym aby przynajmniej Pani udała się po pomoc i skorzystała z psychoterapii.
Więcej informacji o mnie pod adresem https://www.goldenline.pl/jakub-pyka2/
Pozdrawiam
Jakub Pyka

0
Mgr Ewa Czernik Psycholog, Łódź
62 poziom zaufania

Witam,
Z informacji, jakie Pani podaje wynika, że znalazła się Pani w bardzo trudnej sytuacji. Wyraźnie zauważam, że zależy Pani na ratowaniu małżeństwa. Skupia się Pani też na dobru dzieci. Wydaje się, że wszyscy w rodzinie jesteście już zmęczeni przedłużającą się nierozwiązaną sytuacją. Mam wrażenie, że gdzieś w tym wszystkim gubi Pani siebie. Być może warto, by choć na chwilę mogła się Pani zatrzymać, spokojnie porozmawiać z bliską, lecz obiektywną osobą, chwilkę się zrelaksować, złapać oddech, choć przez moment pomyśleć o sobie. Spokojne porządkowanie chaosu może wiele zdziałać dobrego. Może warto spotkać się z psychologiem lub psychoterapeutą, przy którym przyjrzy się Pani swojej sytuacji i wprowadzi korzystne zmiany dla Pani, męża i dzieci.
Pozdrawiam
Ewa Czernik

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy