Brak wsparcia ze strony męża w wychowywaniu dzieci i obowiązkach domowych

WITAM JAK MAM WYTŁUMACZYĆ MĘŻOWI ŻE POTRZEBUJĘ JEGO POMOCY W WYCHOWYWANIU DZIECI I DROBNYCH PRACACH W DOMU. ZAZNACZĘ ŻE MĄŻ PRACUJE NA JEDNĄ ZMIANĘ. PO PRACY CZĘSTO ZAJMUJE SIĘ JAKĄŚ PRACĄ KOŁO DOMU BĄDŹ SPĘDZA CZAS Z KOLEGAMI KTÓRZY NIE LICZĄ SIĘ Z TYM ŻE ON MA RODZINĘ. MAMY DWÓCH SYNÓW 4 A DRUGI MA 2 MIESIĄCE Z TEGO WZGLĘDU JESTEM UWIĘZIONA W DOMU A MĄŻ JAK SPĘDZA Z NAMI CZAS TO MAM WRAŻENIE ŻE CZUJĘ SIĘ JAKBY MIAŁ TO ZA KARĘ. PRÓBOWAŁAM MU WYTŁUMACZYĆ CO CZUJĘ ALE ZAWSZE KOŃCZY KŁUTNIĄ
KOBIETA ponad rok temu

Witam,
z Pani opisu wynika, że chciałaby Pani dowiedzieć się, co zrobić, aby mąż zmienił swoje zachowanie. Czy mąż wcześniej pomagał Pani w obowiązkach domowych? Jeśli on sam nie będzie miał potrzeby zmiany w swoim funkcjonowaniu rodzinnym, to próby zrobienia tego na "siłę" mogą przynieść odwrotny skutek. Poza tym w związku, w którym pojawiają się dzieci dochodzi do wielu zmian dla wszystkich - partnerzy wchodzą w nowe role - rodziców. Nie zawsze są to łatwe zmiany i każdy je przechodzi na swój własny sposób. Do tego też dochodzą wzorce wyniesione z domu, Państwa oczekiwania, które mogą być różne... . Jeśli dotychczasowe wspólne rozmowy niczego nie zmieniły, zachęcam do konsultacji u psychoterapeuty rodzinnego.
Pozdrawiam
Izabela Makowska-Trzeciak