Co zrobić, żeby apetyt wrócił?

dzien dobry.ostatnio dolucza mi brak apetytu jem tylko tyle zeby cos bylo w zoladku.i juz widze tego efekty bo jest mi slabo i nie mam sil,w dzien jeszcze tak nie odczuwam bolu ale rano budze sie wczesniej z bolem zoladka,nudnosciami,dodam ze cierpie na nerwice i wiem ze moze byc to tym spowodowane.jednak co zrobic zeby apetyt wrocil?bo nie chce wpasc w anoreksje.a jedzac czuje bol i jest mi niedobrze.

Witam serdecznie,
Przede wszystkim proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Takich objawów nie powinno się bagatelizować, bo mogą oznaczać nadżerkę, wrzody, a przy nerwicy, takie incydenty mogą wystąpić.
Wizyta u lekarza jest konieczna.
A jeśli chodzi o dietę, to powinna być lekkostrawna. Proszę unikac potraw ostrych, smażonych, mocno tłustych. Jeść głównie gotowane warzywa, mięso. Posiłki nie powinny być bardzo gorące, najlepiej spożywać takie o temperaturze pokojowej.
Proszę jeść często małymi porcjami.
Pozdrawiam,

www.mazgaj.dobrydietetyk.pl