Co mam zrobić, żeby apetyt wrócił?

Witam mam 19 lat 153cm wzrostu i ważę 40,5kg mam problemy z apetytem jem średnio 2 razy dziennie czasami tylko raz nie mam praktycznie apetytu a chciała bym przytyć bo ciągle chudnę co zrobić z tym żeby apetyt wrócił plus do tego palę średnio 10 papierosów dziennie proszę o opinię

Należałoby przeanalizować przyczynę braku apetytu, czy taki problem pojawił się nagle czy też pozostał z okresu dzieciństwa. Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłaby wizyta u dietetyka, który przeprowadzi szczegółowy wywiad, a na jego podstawie opracuje dietę z dodatnim bilansem energetycznym z uwzględnieniem lubianych produktów czy potraw, tak by uzyskać stopniowy, zdrowy przyrost masy ciała. Na początku zachęcam do stopniowego zwiększenia liczby posiłków (optymalnie 5-6, mogą być początkowo mniejsze, w postaci zdrowych przekąsek), a także aktywności fizycznej, która pobudzi apetyt. Pozdrawiam i życzę powodzenia.