Jak sprawić, by rodzice traktowali mnie poważniej?

Witam mam 18 lat.Koncze wlasnie liceum.Problem mam w tym ze cala rodzina (siostra 13 lat,brat 19lat i rodzice )caly czas mowia ze glupio gadam , ze nie raz sie zachowuje jak dzieciak.Np czesto lubie sie przytulic,czy powiem cos dla zartu ale i tak to wedlug nich jest glupie.Mowia mi ze jestem nie dojrzala.Taka jest prawda ze mam plany na przyszlosc, jestem odpowiedzialna , mam wiele pasji , a to ze mam sporo zajec i ze dlatego mam malo czasu by z bratem malym siedziec i sie zajmowac.to zle?
18 LAT ponad rok temu

Witam.
Trudności w relacjach rodzinnych należą zwykle do najbardziej bolesnych ponieważ dotyczą one najbliższych nam osób. Jednocześnie często właśnie je najtrudniej jest zmienić ponieważ jesteśmy w nie silnie zaangażowani emocjonalnie i często brakuje nam dystansu niezbędnego do bardziej obiektywnego spojrzenia na sprawy.
Myślę, że jednym z lepszych sposobów na udowodnienie czegoś rodzicom jak i innym osobom jest nie tyle mówienie o tym co wykazanie tego swoim życiem i postępowaniem. Jeżeli natomiast nieporozumienia narastają, albo już stanowią poważny problem można się zgłosić całą rodziną na terapię rodzinną.
Więcej o mnie: https://www.goldenline.pl/jakub-pyka2/
Pozdrawiam
Jakub Pyka

Witam Panią Serdecznie,

Sugerowałabym skierować taki bezpośredni komunikat do Rodziców i Rodzeństwa, że chciałaby Pani
żeby zwracali się do Pani z szacunkiem, bo na niego Pani zasługuje, tak, jak każdy człowiek.

Życzę Pani powodzenia i realizacji swoich pasji,
Irena Mielnik-Madej