Problem z teściem alkoholikiem

Dzień dobry. Mamy z Mężem problem w postaci Jego ojca. Ślub wzieliśmy miesiąc temu i spodziewamy się dziecka pod koniec stycznia, nie mieszkamy jeszcze razem, gdyż remontujemy Męża(Nasze) mieszkanie, ale przeszkodą w tym jest własnie mój Teść, który także tam mieszka, ale bez zameldowania i nawet niema dowodu osobistego. Jest alkoholikiem, który otwarcie mówi, że nie ma zamiaru przestać pić. Co możemy zrobić z NIm w tej sytuacji?? Czy mogę udać się do gminy po jakąkolwiek pomoc, czy gdzie?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Mogą Państwo udać się do najbliższego oddziału Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (adresy placówki znajdzie Pani na stronie internetowej - www.parpa.pl). Tam mogą się Państwo postarać na przykład o zobowiązanie do leczenia odwykowego.
Pozdrawiam

Najpierw część prawna: Jak nie jest zameldowany to wystarczy zwykła interwencja policji plus zabranie kluczy lub wymiana zamków. Pytanie raczej brzmi czy mężowi takie rozwiązanie pasuje?
Część psychologiczna: taki problem rodzinny wskazuje na prawdopodobne współuzależnienie i może wymagać psychoterapii w celu uzyskania dobrej zmiany. Najlepiej udać się wtedy na spotkania dla rodzin osób uzależnionych (to bardzo pomaga w takich sprawach) albo/oraz na psychoterapię rodzinną.
Więcej informacji o mnie pod adresem https://www.goldenline.pl/jakub-pyka2/ Pozdrawiam
Jakub Pyka