Bunt i pogorszenie relacji z córką

już nie wiem co mam robić ze swoją córką - od jakiegoś czasu coraz dziwniej się zachowuje. jest dopiero w gimnazjum, ale buntuje się jak tylko czegoś od niej oczekuję - odrobienia lekcji czy pomocy w domu. coraz gorzej się uczy i coraz częściej włóczy po dziwnych miejscach. najbardziej martwi mnie jednak to, że prawie w ogóle już ze mną nie rozmawia. staram się nie robić awantur ale bardzo się o nią boję. co robię źle?
ponad rok temu

Jeżeli potrzebuje Pan/Pani pomocy w porozumieniu się z córką najlepiej udać się na psychoterapię rodzinną. Tylko w bezpośrednim kontakcie z klientem można określić co ktoś robi, że rezultaty są takie a nie inne. Natomiast jeżeli problem dotyczy relacji w rodzinie na terapię powinna zgłosić się rodzina (w rozumieniu tych osób, które mieszkają razem).
Więcej informacji o mnie: https://www.goldenline.pl/jakub-pyka2/
Pozdrawiam
Jakub Pyka

Witam. Wszystko wskazuje, że to typowe zachowania wieku dorastania czyli bardzo trudny okres dla dojrzewającej dziewczyny oraz całej rodziny. Trzeba to niestety przetrwać i choć dojrzewanie trwa kilka lat to w końcu mija. Na pewno jednak nie należy zostawiać córki samej, izolować się od niej oraz przyzwalać na złe zachowania. Jak najwięcej rozmawiać i trochę przymrużać oko na różne zagrywki emocjonalne bez większego karcenia za nie a za to starać się zrozumieć i przeczekać te trudne chwile.
Magdalena Brabec

Może to nie jest kwestia robienia czegoś źle, ale potrzeba robienia czegoś inaczej? Zachęcam do spotkania rodzinnego z psychologiem w celu przyjrzenia się relacjom Pani z córką i w ogóle relacjom rodzinnym. Zanim kryzys się pogłębi.