Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy w porozumieniu się z 16-letnim synem

Witam.Mam problem z synem.Ma 16 lat i zaczynam tracić z nim kontakt.Jest dobrym chłopcem ale nie wiem jak do niego dotrzeć, bo gdy czegoś od niego wymagam albo zakazuje zaraz wpada w złość.Proszę o pomoc. Maria
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Depresja problemem społecznym

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra prof. Marek Jarema wypowiada się o depresji jako problemie społecznym.

Może żeby wyjść z impasu, warto udać się na kilka konsultacji do psychologa, psychoterapeuty, pracującego w nurcie systemowym (przygotowanego do prowadzenia terapii rodzinnej). Pani syn dorasta, więc takie rozmowy moderowane przez specjalistę nauczą Was, jak się dogadywać, gdy za chwilę Państwa relacja będzie relacją dorosły-dorosły.
Terapeuci rodzinni mawiają, że dziecko wychowuje się do około 12 roku życia - potem się można już tylko dogadać lub nie...

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

0

W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest podjęcie psychoterapii rodzinnej. Konsultacja ze specjalistą i wspólna praca nad poprawą komunikacji w rodzinie, lepszym rozumieniem siebie nawzajem i wspieraniem pozwoli na powrót do satysfakcjonujących relacji.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy