Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Depresja u 21-letniej kobiety

Witam,jestem nieszczęśliwa.Boję się,że zostanę sama.Na nikim mi nie zależy,lecz potrzebuję ludzi dla komfortu.Łatwo nawiązuje z nimi kontakt,a nie umiem go utrzymać.Gdy okazują się nie są tak idealni jak myślę-zrywam znajomość,nie wybaczam.Chcę idealnej miłości, ale każdy oczekuje czegoś w zamian,a ja nie mam uczuć,empatii.Czuję pustkę.Ciągle chcę być w centrum uwagi, żyję dla podziwu i pożądania.Moja matka jest nadopiekuńcza,ojciec nie ma dla mnie czasu.Czuje się skrzywdzona.Proszę mi pomóc.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Zmniejszenie poziomu stresu a depresja

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy stresem a depresją.

Proszę zgłosić się do sprawdzonego psychoterapeuty. By pomóc Pani zmienić utrwalony sposób wchodzenia w relacje, potrzebna będzie raczej dłuższa terapia, niż krótka konsultacja.
Nie stawia się diagnozy na podstawie tak krótkiego opisu, ale być może coś Pani wyjaśni poczytanie o narcystycznym zaburzeniu osobowości.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

0

Zachęcam do podjęcia konsultacji psychologicznej i psychoterapii. Podobne trudności mogą wynikać z zaburzeń osobowości. Diagnozę taka można jednak postawić po badaniu i obserwacji psychologicznej.
Rzetelna praca nad sobą w procesie psychoterapii ma szanse przynieść znaczącą poprawę, umiejętność wchodzenia w relacje i utrzymywania ich, a tym samym wzrost satysfakcji z życia.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Dzień dobry, po opisie który pani przedstawiła zachęcam do rozpoczęcia od konsultacji u psychologa - psychoterapeuty. Po kilku wstępnych spotkaniach specjalista zaproponuje dalsze kroki postępowania - prawdopodobnie rozpoczęcie psychoterapii. Proponuję podjęcie psychoterapii w nurcie psychodynamicznym, są to terapie długoterminowe. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy