Co znaczy taka niechęć do ludzi?

Dzień dobry, proszę o poradę, od dziecka nie lubię przebywać z ludźmi drażnią mnie, irytują najchętniej bym wszystko robił sam i nie wychodził z domu. Jak temu zapobiec?

Dzień dobry,
Doradzałabym konsultację z psychologiem psychoterapeutą, gdyż na podstawie tak krótkiego opisu nie mogę się wypowiedzieć. Sądzę, że obszerniejsza rozmowa na ten temat pomogłaby odkryć przyczyny. Podejrzewam, że najlepszym rozwiązaniem byłaby psychoterapia. Zaciekawiło mnie to, że nie lubi Pan przebywać z ludźmi a jednocześnie chce z tym walczyć. W przypadku schizoidalnego zaburzenia osobowości obecny jest brak potrzeby wchodzenia w relacje i kontaktu z innymi, ale osoby z taką diagnozą nie czują iż odbiega to od normy i nie chcą nic zmieniać. Zastanawiam się również nad tym, co konkretnie drażni Pana w innych ludziach. Mam nadzieję, że omówi Pan swoje trudności na żywo ze specjalistą.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/