Co może być przyczyną takiego zachowania?

Witam mam 23 lata i mam pewien problem..mianowicie od jakiegoś roku jestem w związku, dość toksycznym i zaczęłam zauważać ze od Ok 10 msc moje zachowanie uległo zmianie a a mianowicie baaardzo szybko się denerwuje i wpadam w histerie,zaczynam klnąc i płakać czasami o różne błahostki, często tez obwiniam kogoś innego np mamę o swoje niepowodzenia, a gdy wybucham taka złością zaczyna mi kołatac serce i nie umiem oddychać. Bardzo się martwię i zastanawiam się czy to nie jakieś zaburzenie psychiczne choć w rodzinie takiego nie było.Myslalam o pójściu do psychologa ale nie mam pojęcia jak wyglada taka wizyta a w moim mieście nie ma dobrego psychologa.Co może być przyczyna takiego zachowania ?

Dzień dobry,
Zaciekawiło mnie to dlaczego Pani uważa, że w Pani mieście nie ma dobrego psychologa. Podejrzewam, że dopiero wizyta u danego specjalisty pozwoliłaby Pani ocenić jakość i profesjonalizm udzielanej pomocy. Kraków to duże miasto i z tego, co się orientuje pracuje w nim sporo psychologów oraz psychoterapeutów więc może warto poszukać. Dodatkową kwestię stanowi dopasowanie klient - pacjent i podejrzewam, że psychoterapeuta z którym źle się pracuje danej osobie niekoniecznie będzie nieodpowiedni dla innej. Jeśli chodzi zaś o Pani trudności to na podstawie tak małej ilości danych i braku możliwości przeprowadzenia wywiadu nie jestem wstanie się wypowiedzieć. Ciekawi mnie to dlaczego wiąże Pani swój toksyczny związek z obecnymi problemami i dlaczego określa go Pani mianem "toksycznego". Doświadczanie w chwilach złości kołatania serca i trudności z oddychaniem przypomina mi atak lęku napadowego. Oczywiście nie diagnozuje go u Pani, ale warto mieć świadomość, że takie objawy są charakterystyczne dla zaburzeń lękowych. Doradzałabym rozważenie wizyty u specjalisty i rozmowy na żywo o dosyć złożonym problemie.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/