Napady złości i impulsywność

Witam. Cały czas moją impulsywność kładłam na karb charakteru jednak to chyba nie tak. Miewam mianowicie często napady złości. 90% przypadków dotyczy złego zachowania dzieci, tzn. wg mnie źle się zachowują. nie potrafię cierpliwie prosić kilka razy żeby coś zrobiły. 2-3 razy prośba i się zaczyna. Potrafię dać klapsa ale rzadko częściej wyładowuję się na czymś. Kapię w coś, uderzam ręką. Dzisiaj trzaskałam krzesłem bo dziecko najechało mi na nogę. Nie potrafię nad tym zapanować. Jak sobie radzić?

Dzień dobry,

Proszę udać się na osobistą konsultacje do psychoterapeuty, podczas której będzie możliwe określenie/zdiagnozowanie jakiej formy pomocy Pani potrzebuje.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w PZP, prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Zachęcam do spotkania z psychologiem, przyjrzenia się i przepracowania rzeczywistych (głębszych) przyczyn złości i wybuchowości. Wspólna praca w psychoterapii pozwoli Pani na zmianę, wyciszenie i doświadczanie większej satysfakcji z relacji z bliskimi.