Myśli samobójcze 37-latki

Moja dziewczyna w przeszłości leczyła się w Tworkach i byka na terapii i się leczyła i miska myśli oraz próby samobójcze a miska też przemoc w domu a ma 37 lat a obecnie często nadużywa alkohol i pije piwo i na jednym nie może przestać i po jednym jest drugie, trzecie itd a po alkoholu jest nerwowa, wybuchowa i agresywna i mnie wyzywa i potrafi uderzyć aż wzywałem dwa razy Policję po drugim razie ja zabrali bo była od 1 miesiące poszukiwana do odbycia 4 miesiące kary pozbawienia wolności co mam zrobić, jak się zachować i jak jej pomóc bo jest też bardzo dobra osoba
MĘŻCZYZNA, 40 LAT 5 miesięcy temu

Dzień dobry, Panu

widać, że jest Pan oddany swojej dziewczynie i chce Pan Jej dobra. To bardzo cenne zwłaszcza, że Jej zachowanie Panu nie ułatwia. Mając taką ciężką historię na koncie, leczenie szpitalne i przemocowy dom nie spodziewałabym się, że Jej tak po prostu przejdzie. Nie spodziewałabym się również, że pomoc dla Niej może być prosta. Moim zdaniem bez leczenia uzależnienia i przemocowej przeszłości się nie obejdzie, jeżeli ma być jakakolwiek poprawa. Zaangażowany musi być lekarz psychiatra i współpracujący z nim psychoterapeuta, najlepiej gdzieś na oddziale. Musi rozprawić się z demonami przeszłości, inaczej nie wyjdzie na prostą. Pewnie jeszcze wiele razy upadnie, ale jeśli nie zrezygnuje, jest szansa, że z tego wyjdzie. Pyta Pan, co ma Pan robić i jak się zachować, na to nie ma jednej odpowiedzi. Jedna strona medalu to bycie szczerym i troskliwym, kimś, kogo wcześniej nie miała. Druga chyba trudniejsza, to stawiać granice i je egzekwować, umawiać się na coś i sprawdzać. Wbrew pozorom granice nie są złe, sprawiają, że wiemy, czego się spodziewać. Trzymam za Pana i Pana dziewczynę kciuki :) Agnieszka Naruszewicz