Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Udręka w związku i wspólnej pracy

Dzień dobry Mam problem z uwolnieniem się ze związku, który tak na prawdę mnie niszczy. Ciągłe kłamstwa, oszukiwania i "nawał pracy". Nie dostaje odrobiny uczucia i uwagi a do nadal tkwię w tym związku nie potrafiąc ruszyć z miejsca. Już nie pamiętam ile było powrotów i rozstań. sytuacja jest na tyle skomplikowana, że pracujemy razem co jeszcze pogarsza sytuację bo w okresie "przerw" praca, którą kocham na co dzień stała się moją udręką.
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Przyjaźń z eks

Jest Pani rzeczywiście w bardzo trudnej sytuacji, z jednej strony niesatysfakcjonujacy zwiazek, z drugiej wspolne srodowisko pracy. Ciezko oddzielic od siebie uczucia i zawodowy profesjonalizm, podejrzewam, ze towarzyszy Pani poczucie chaosu i zagubienia, pytanie "co dalej"? Nawet jesli teraz nie widzi Pani wyjscia z tej sytuacji, to warto zastanowic sie, dlaczego tak jest, skad ta blokada, ktora nie pozwala Pani ruszyc z miejsca? Co moze sprawi , ze bedzie Pani latwiej zmierzyc sie z problemem? Zachecam do skorzystania z pomocy psychologa lub psychoterapeuty, ktory pomoze Pani przyjrzec sie odczuwanym trudnosciom. Powodzenia!

0

Najczęściej tkwienie w toksycznych związkach wynika z trudności osobowościowych. Dlatego zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa i rozpoczęcia psychoterapii. Specjalista pomoże Pani zrozumieć głębsze przyczyny postępowania, a także pomoże pokierować procesem zmiany. Dobra, satysfakcjonująca relacja jest możliwa, jeśli przepracuje się trudności i nieadaptacyjne schematy postępowania.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy