Trudności z porozumieniem z młodszym synem

Dzień dobry,mam dwóch synów starszy 24 letni w tym roku ożenił się,a młodszy 21 letni jest o wszystko zazdrosny mam wrażenie że nawet o mnie.Od ośmiu lat jestem w drugim związku niby było wszystko w porządku,ale niestety mojemu synowi wiecznie dzieje się krzywda.Ma jakieś żale do mojego obecnego męża i do mnie.Gdy jestem sama w domu awanturuje się mówi że dobra kochająca matka mieszkała by tylko z nim,a ja to kocham tylko starszego syna i żałuję że się urodził Jest mi z tym bardzo ciężkoCo robić

Syn jakby miał poczucie przegranej rywalizacji o Pani uczucia- najpierw ze starszym bratem, a potem z mężem. Być może także relacje syna z mężem nie układają się dobrze, a Pani zażyłość przeżywa jako odrzucenie. Podobne sytuacje zdarzają się w rodzinach- zarówno pełnych, jak i rekonstruowanych. Najlepszym wyjściem jest spotkanie z psychologiem, w którym będą Państwo mogli przepracować trudne uczucia i emocje, wyrazić żal, złość, odnaleźć na nowo to, co Was łączy, nauczyć się wyrażać i przyjmować pozytywne uczucia, jasno komunikować ze sobą. Inaczej mówiąc poprawić relacje między Wami i zatrzymać narastający mur złości i frustracji wynikający najczęściej z braku zrozumienia.

Witam,
proponowałabym Państwu konsultację psychologiczną. Sytuacja jest niewątpliwie trudna dla Pani. Zrozumiałe jest, że ma Pani prawo budować swoje życie i syn nie może mieć Pani na wyłączność. Terapia pozwoli odnaleźć przyczyny nieporozumień w rodzinie.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl