Jak zmusić męża do kontaktu z synem?

Witam Prosze o rade Mieszkamy z mezem 15 lat w UK. Mielismy rozne okresy, raz dobre raz zle. Od 2 miesiecy było okropnie. Ciche dni, obrzucanie sie wyzwiskani i straszenie rozwoden. Maz mial planowany wyjazd do Polski. Od momentu przyjazdu do Polski nie odbiera zadnej wiadomosci ani telefonu. Zmienil termin przyjazdu. Nie wiem kiedy wraca nie daje znaku zycia. Wiem ze jest szczesliwy bo widze zdjecia na facebooku. Prosilam zeby chociaz zadzwonil do naszego syna, który na nim teskni. Co robic?

Witam.
Na początku swojego listu użyła Pani słowa "zmusić" i od tego chciałabym zacząć. Przede wszystkim (tak jak Pani zauważyła, opisując swoją relację z mężem) nikogo się nie da do niczego zmusić.
Z tego co Pani napisała widać, że to jest bardzo trudny związek, a po przyjeździe do Polski mąż wyraźnie daje Pani do zrozumienia, że będzie robił co chce.
Czasami rozstanie jest lepszym rozwiązaniem, niż utrzymywanie tak trudnej relacji.
Jeżeli Pani jednak czuje, że jest jakakolwiek szansa na ratowanie małżeństwa i że obie strony gotowe są do podjęcia pracy nad tym, może Pani zaproponować terapię rodzinną lub zgłosić się przynajmniej na konsultację.
Jeżeli chodzi o kontakt z dzieckiem to proszę pamiętać, że to mąż odpowiada za to, jakim jest ojcem i to on poniesie kiedyś konsekwencje własnych wyborów. Pani jest mamą i taty nigdy Pani nie zastąpi. To co może Pani zrobić to umożliwić kontakty z synem, nie utrudniać ich i wspierać małego w tym trudnym dla rodziny okresie.

Małgorzata Danielewicz

www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl

Witam, proszę się zastanowić wraz z mężem, gdy nawiąże z Panią kontakt, czy nie skorzystać z konsultacji z psychologiem, terapii da par jeżeli partner będzie chciał skorzystać z takiej formy pomocy. Rozumiem że sytuacja jest dla Pani trudna i bolesna, mąż nie utrzymuje kontaktu ani z Panią ani z Państwa dzieckiem, pozostawiając Państwa w poczuciu niepewności. Niestety trudno jest wpłynąć na zachowanie Pani męża. Warto zadbać w takich przypadku o siebie i dziecko. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, jeżeli nie ma możliwości rozmowy w gabinecie, może Pani skorzystać z rozmowy online i podzielić się swoimi odczuciami, zastanowić się nad możliwościami rozwiązania tej sytuacji.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl