Relacje męża ze swoją siostrą

Mam problem z akceptacją siostry mojego męża a właściwie z dziwnymi zachowaniami mojego męża i jego siostry-starszej od niego o 13 lat samotnej kobiety. Drażnią mnie ich wielogodzinne rozmowy przez telefon, ona wtajemnicza go w swoje wszystkie sprawy, mimo ze sama jest psychologiem, mąż zachowuje się czasami jak jej adorator, pocieszyciel, często trzymają się za ręce, ona pisze mu sms-y że ko go kocha, mąż uważa, że to jest normalne, że jestem zazdrosna a ja nie mogę tego znieść. proszę o poradę

Szanowna Pani,
zastanawiam się o co tak naprawdę jest Pani zazdrosna: o ich wyjątkową relację, kontakt, oznaki czułości czy też to, czego brakuje w waszym związku. Jedynym sposobem jest rozmowa z mężem na ten temat, pokazanie czego Pani brakuje w związku, jak Pani odbiera to, co się dzieje w jego relacją z siostrą. Fakt, że mąż widzi to jako normę, jest oczywisty, bo zawsze był związany z siostrą. Dla Pani nie jest to norma i ma Pani prawo domagać się uwagi i troski należnych żonie.

pozdrawiam

Jarosław Żukowski
Pracownia Integra
http:/www.pracowniaintegra.pl

Witam, relacja męża z siostrą ma rzeczywiście bardzo bliski charakter,ale nie koniecznie widziałabym w tym jakiś poważny problem skoro siostra jest samotna i jest psychologiem zapewne bardzo potrzebuje jakiejś "bratniej " duszy a mąż decyduje się jej to dawać.
Myślę,że ma Pani prawo mieć o tą relację pretensje do męża tylko w wypadku gdyby kontakt z siostrą ograniczał jego zainteresowanie Panią i waszą rodziną. Gdyby np mąż rozmawiał godzinami z siostrą a z Panią nie, zajmował się sprawami siostry a w domu niewiele robił itp. W takiej sytuacji warto byłoby odbyć poważną rozmowę z mężem i poprosić o równowagę w tej sprawie. Być może też problem Pani zazdrości ma swoją przyczynę w fakcie,że Pani nie udało się być tak blisko z mężem jak siostrze.Warto wtedy zastanowić się dlaczego??Co Panią ogranicza w domaganiu się więcej, pogłębianiu bliskości z mężem?Może problem tkwi w Pani ograniczeniach i trudnościach natury emocjonalnej np w otwarciu się.Namawiam do refleksji.