Zazdrość siostry chłopaka

Odnoszę wrażenie, że siostra (26l.) mojego chłopaka (24l.) nie lubi mnie bo z nim jestem. Nie odzywa się do mnie, unika mnie, wszelkie próby rozmowy kończą się zdawkowymi odpowiedziami. Od wspólnych znajomych wiem, że jest zazdrosna o to, że on poświęca czas mi, na imprezach rodzinnych jest ze mną, a nie obsługuje jej (ściąganie płaszcza, pomoc przy stole itp), nie wozi jej wszędzie jak dawniej. Ona ma chłopaka, ale on nie jest tak wychowany. Jak mam z nią rozmawiać? W końcu będziemy rodziną...

Dzień dobry,
zastanawiam się czy to Pani problem bo dotyczy relacji siostra - brat. Jak Pani sobie radzi z tym zachowaniem siostry ? Warto wyrażać swoje dobre chęci i pozytywne nastawienie - jeżeli Pani podoła :)
Rodzina to system ludzi w relacjach - Pani wchodzi do rodziny więc następuje reorganizacja systemu każda zmiana jest wyzwaniem dla innych.
serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Warto najpierw porozmawiać z chłopakiem. Zapytać go, jak on to widzi, co czuje, jak to rozumie. I jak on się zachowuje w tej sytuacji? Ważne, żeby byli Państwo jednością w tej sytuacji. To ułatwi ewentualne "negocjacje".
Dodatkowo zachęcam do szczerej rozmowy z siostrą w atmosferze troski i zaangażowania. Z jednej strony wyjaśnienia a z drugiej postawienie granic.