Negatywne nastawienie do chłopaka przy jego siostrze

Witam, mam pewien problem. Otóż zauważyłam u siebie negatywne nastawienie do swojego chłopaka przy obecności jego siostry. Odczuwam wtedy coś w rodzaju złości, jakbym miała coś za złe mojemu ukochanemu. Nie wiem czym to jest jednak spowodowane i chciałabym się tego pozbyć ponieważ ranię Go tym. Dodam, że jeśli spotkam się z Nią- siostrą chłopaka sama to jest wszystko w porządku. I jeśli sami z chłopakiem jesteśmy to też jest ok jednak w 3 już nie. Pomocy.

Witam,
To co się dzieje, jak rozumiem, to łączy Pani dwie relacje : Pani -siostra chłopaka i Pani - chłopak ale proszę nie zapominać ze jest jeszcze jedna relacja siostra - brat. To może być na tyle dobra relacja, ze jest Pani zwyczajnie zazdrosna o nią a przejawia się to złością na chłopaka ( tak jak Pani słusznie zauważyła niewinnemu w tym wszystkim:) -pomocna jest psychoterapia lub porada u zwyczajnego psychologa :)
Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Warto się przyjrzeć zarówno swojej relacji z siostrą chłopaka i temu "kogo ona Pani przypomina" . Temu, co się Pani uruchamia, jaki schemat, relacja z kim się przypomina i odtwarza. Warto dociec przyczyn tego przeniesienia. A także warto się przyjrzeć swojej relacji z chłopakiem- swoim potrzebom, oczekiwaniom w tej relacji i stopniu ich spełnienia.
Być może też warto porozmawiać o tym najpierw z chłopakiem, a później z siostrą. Być może także w ich relacji dzieje się coś takiego, co wpływa na Panią w sposób, że "staje Pani po stronie" siostry?