Jak uświadomić siostrze toksyczność jej związku?

Witam. Mam siostrę która ma 16 lat. Spotyka się z chłopakiem o lata starszym od niej. Ten chłopak jej nie szanuje, podnosi na nią rękę, codziennie musi mieć alkohol w ustach trzeźwość dla niego to coś obcego, wyzywa ją, przez niego zaczęła popalać papierosy po kryjomu. Rodzice zakazali jej spotykania się z nim lecz ona się ich nie słucha i często w domu w związku z tą sytuacją są kłótnie. Moja siostra nie zdaje sobie sprawy że ten chłopak nie jest dla niej. Co mamy jeszcze zrobić ?

Zachęcam do dbania o bezpieczeństwo siostry, stawianie jej granic i egzekwowanie momentów w których je przekracza ale decyzja o rozstaniu powinna być podjęta przez nią bez nacisków.

poczekac na odpowiedni moment, nic na sile.odpuscic.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza