Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak uświadomić siostrze toksyczność jej związku?

Witam. Mam siostrę która ma 16 lat. Spotyka się z chłopakiem o lata starszym od niej. Ten chłopak jej nie szanuje, podnosi na nią rękę, codziennie musi mieć alkohol w ustach trzeźwość dla niego to coś obcego, wyzywa ją, przez niego zaczęła popalać papierosy po kryjomu. Rodzice zakazali jej spotykania się z nim lecz ona się ich nie słucha i często w domu w związku z tą sytuacją są kłótnie. Moja siostra nie zdaje sobie sprawy że ten chłopak nie jest dla niej. Co mamy jeszcze zrobić ?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Jak radzić sobie ze stresem?

W tym wieku autonomia jest bardzo ważna. Wszelkie próby nacisku odniosą więc odwrotny skutek, Pani siostra będzie jeszcze intensywniej angażować się w tą relację aby mieć poczucie sprawstwa i kontroli.
Zachęcam do dbania o bezpieczeństwo siostry, stawianie jej granic i egzekwowanie momentów w których je przekracza ale decyzja o rozstaniu powinna być podjęta przez nią bez nacisków.

0

poczekac na odpowiedni moment, nic na sile.odpuscic.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy