Jak pomóc siostrze, która jest w toksycznym związku?

Moja siostra od roku żyje w toksycznym związku gdzie jej partner bije ją upokarza przy obcych ludziach wyzywa zabrania kontaktów z rodziną dziećmi były takie momenty że chciała odejść ale gdy on się pojawiał zaraz wracała do niego gdzie mogę znaleść kogoś kto mi pomoże ją wyrwać z tego chorego zwiążku?

Można złożyć doniesienie na Policję lub do Prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na osobie Pani siostry.

Trudne są takie sytuacje. Zawiadomienie policji bez zgody siostry, może paradoksalnie zwrócić ją przeciwko Pani - ofiary często wypierają się wszystkiego i stają po stronie "oprawcy".
Proszę łagodnie, ale stanowczo podsuwać siostrze sygnały, dotyczące przemocy. Może jakiś artykuł, może ankieta. Do tego mówienie jej o swoich uczuciach, o tym że Pani trudno znosić zachowanie jej partnera, że Pani się o nią martwi. Może ją Pani zachęcać do konsultacji z psychologiem, do samodzielnego zawiadomienia policji o przemocy. Może Pani być obecna, kiedy ona potrzebuje wsparcia.
Jednak jeżeli siostra sama nie zdecyduje się odejść, w żaden sposób nie wyrwie jej Pani z tego związku...

http://www.krakowpsycholog.com.pl/