W jaki sposób dotrzeć do pięciolatka?

Witam. Mój syn ma 5 lat i od miesiąca poprostu nie wiem co robić. Strasznie pyskuje do wszystkich , wcale się nie słucha , przeklina , robię mu kary ale one nic nie dają . Nie wiem jak do niego dotrzeć żeby zaczął się słuchać.

Dzieci aby mieć poczucie bezpieczeństwa potrzebują z jednej strony poczucia sprawstwa a z drugiej granic. Agresywne zachowanie u dziecko może być sygnałem, że czuje się z jakiegoś powodu zagrożone. Jeśli rozmowa z dzieckiem nie przyniesie skutku proponuję konsultację z terapeutą dziecięcym.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza