Własna opinia i nauka asertywności

Dlaczego niektórzy odbierają mnie jako osobę, która się łatwo obraża, a tak nie jest. Kiedy mam na dany temat odrębne zdanie, to wyrażam je w sposób taktowny, lecz zdecydowany. Albo ja sam wysyłam jakieś sprzeczne sygnały i inni mylnie to odbierają? Faktem jest, że uczę się od nie dawna asertywności, a wielu wciąż mnie postrzega, jako osobę, która na wszystko się zgadza. A przecież mam prawo do własnej opinii, nawet jeśli komuś to się nie podoba, prawda?

Witam. Często bywa, że zmiana zachowania osoby uległej w asertywną ciężka jest do zaakceptowania przez otoczenie. Przy takiej zmianie wiele tracą. Dlatego przemiana taka może być odbierana przez nich jako atak. Trudno jest również rozróżnić zachowania asertywne od agresywnych. Jest między nimi bardzo cienka granica. Proponuje udać sie na konsultację, w celu sprawdzenia czy zachowania, które chce Pan wyrażać w sposób asertywny nie nabiera innego charakteru.

prawda...odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza