Problemy z nowym szefem i brak asertywności

Mam duży problem z moim szefem. Kiedy zaczynałam pracę w firmie moim przełożonym była inna osoba, ale od czasu zmian w firmie kompletnie nie wiem co robić. Mój szef ciągle ma do mnie pretensje, zamiast zwrócić uwagę wrzeszczy. Cały czas słyszę jakieś osobiste przytyki, że jak mi się nie podoba to mogę wracać skąd przyszłam. Jest mi bardzo ciężko, nie wiem jak reagować. Nie potrafię mu się postawić. Co mogłabym zrobić, żeby być bardziej asertywna.
KOBIETA ponad rok temu

Witam
Na pewno pomoże Pani rozmowa z bliską Pani osobą, której Pani ufa, dzięki której będzie Pani mogła spojrzeć na relację z szefem z innej perspektywy. Dobrze by było , by Pani zaufała sobie i przy kolejnym " ataku szefa- w Pani osobisty obszar" , gdy zdarzy mu się źle Panią potraktować, powinna Pani spróbować, powiedzieć mu na to : " że wykonuje Pani swoje obowiązki najlepiej jak potrafi ( zacząć konfrontację od pozytywnej informacji zwrotnej ), i powiedzieć mu , że przykro Pani słuchać tych krzyków, bo Pani stara się wywiązywać ze swoich zadań". Najpierw jednak powinna Pani wzmocnić swoja "konstrukcję psychiczną" poprzez lepszą samoocenę , która na pewno uda się Pani wzmocnić dzięki wsparciu bliskich osób i przyjaciół, a jeśli nadal trudno będzie Pani funkcjonować w relacji z szefem, dobrze by było skorzystać z pomocy specjalisty psychologa, który pomoże Pani uwierzyć w siebie i nauczyć się odpowiednio asertywnie reagować w rozmowach z szefem. Pozdrawiam i życzę powodzenia na drodze do poszukiwania mocniejszej strony Pani osobowości.
Anna Ręklewska - psychoterapeuta, psycholog

Witam Panią Serdecznie,

Zachęcam Panią do uczestnictwa w warsztacie grupowym z poczucia własnej wartości, skutecznej komunikacji i asertywności.

Są takie organizowane też bezpłatnie - proszę poszukać w internecie.

Dodatkowo może Pani sięgnąć po pomoc do psychologa, żeby popracować nad wyrażaniem siebie.

Życzę Pani radości i pomyślności,

Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com