Schizofrenia paranoidalna u szefa

Jak ma zachować się pracownik, gdy szef ma schizofremię paranoidalną? Gdy krzyczy i jest agresywny?
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Jeżeli Pana/Pani pracodawca jest agresywny, krzyczy, zachowuje się bardzo impulsywnie, najlepiej asertywnie powiedzieć, że nie życzy Pan/Pani sobie takiego traktowania i że nie ma powodów, dla których szef mógłby się znęcać na swoich pracownikach, a następnie odejść, by nie prowokować konfliktu. Proszę pamiętać, że agresja w pracy to rodzaj mobbingu. Istotne jest też to, czy Pana/Pani szef się leczy, systematycznie bierze leki i chodzi na konsultacje psychiatryczne.
Pozdrawiam!

Dzień Dobry,

Jedynym skutecznym narzędziem byłaby asertywność, przez spokojne wyrażenie komunikatu, nawet szef jako szef nie ma prawa podnosić głos na swojego pracownika i zachowywać się agresywnie.

Przekazać taki komunikat i odejść do swoich obowiązków.

Życzę wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej