Trudne kontakty z szefem a strach przed rozmową

Witam, Mam problem. Myslę, że szefowa wyładowuje na mnie swoje negatywne nastroje i emocje pod byle pretekstem, ale nie potrafię z nią o tym otwarcie porozmawiać. Czuję jednak, że duszenie tego w sobie odbije się na moim zdrowiu. Co zrobić? Pozdrawiam

Mgr Nina Szalas

Właściwie możliwości są dwie: albo zmienisz swoje nastawienie i przestaniesz się przejmować nastrojami szefowej albo zmienisz coś w swoim otoczeniu tzn. porozmawiasz z szefową, zmienisz pracę.

Szanowna Pani,

tego typu problemami świetnie zajmują się coachowie i trenerzy, którzy mogą pomóc Pani w nauce asertywnego kontaktu i redukowania stresu. Warto aby zapoznała się Pani zarówno z tematyką asertywności, poćwiczyła na podstawie zdobytej wiedzy, jak i przeczytała artykuł dotyczący mobbingu w pracy.

W razie dalszych problemów proszę rozważyć konsultację ze wspomnianym trenerem/coachem oraz z prawnikiem (pod kątem tego, do kiedy jest to "zwykły" problem z charakterem szefowej, a kiedy już mobbing).

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org