Publiczne ośmieszanie przez szefa

Witam panią mgr Kamile K. i dziękuję za cenną wiadomość. Mam pytanie jak mam się zachować jak jestem publicznie ośmieszana przez szefa? Czy wystarczy powiedzieć, że nie życzę sobie takiego traktowania? Pozdrawiam panią Kamilę - Ania.
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie Pani Aniu!
Publiczne ośmieszanie przez szefa, wyszydzanie Pani, mówienie nieprzyjemnych komentarzy pod Pani adresem to mobbing w pracy. Pani szef przyjął taktykę upokarzania, czyli pojawia się zniesławienie Pani, nieuzasadniona krytyka, wyśmiewanie, nieodpowiednie żarty, sarkazm, obrażanie Pani itp. Oprócz tego, że zachowa się Pani asertywnie i powie, że nie życzy sobie Pani takiego traktowania, bo niczym sobie na takie traktowanie nie zasłużyła, gdyż stara się Pani wypełniać sumiennie swoje obowiązki zawodowe, to dodatkowo może Pani zgłosić sprawę do Inspekcji Pracy. Mobbing jest karalny i Pani pracodawca powinien pamiętać, że jego zadaniem jest przeciwdziałanie mobbingowi, a nie dyskryminacja pracowników. Zachęcam do przeczytania przydatnej broszury na temat mobbingu, którą wydała Państwowa Inspekcja Pracy: http://www.pip.gov.pl/html/pl/wydawn/pdf/mobbing.pdf.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam Panią Serdecznie,

Z tej strony Irena Mielnik-Madej...

Tak sformułowany komunikat będzie okay, dodałabym do tego utrzymanie kontaktu wzrokowego z szefem i wyprostowana sylwetka.

Życzę Pani pomyślności,

Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com