Silny stres w pracy i zaburzenia snu

Dobry wieczór Proszę o podpowiedź mam problem w pracy ze stresem i nie mogę w nocy spać, gdzie mam udać się do specjalisty neurologa czy psychiatry? Przełożony straszy mnie zwolnieniem z pracy, a ja się staram i nie ma podstawy abym była zwolniona. Z poważaniem Anna.

To nie jest problem ze stresem, tylko problem z szefem. Takie zachowania mają charakter mobbingu, więc nic dziwnego, że się tak Pani czuje. Neurolog nie jest tutaj potrzebny. Psychiatra przepisze Pani leki, które wytłumią u Pani odczuwanie lęku i złości. Pytanie, czy bycie otumanionym doda Pani sił? Proponuję rozważyć psychoterapię, która pozwoli Pani nabrać sił. Jednak w tym celu potrzebuje Pani zaplecza w postaci dostępu do uczuć - choćby złości. W złości jest dużo siły. Szkoda to tłumić. Pozdrawiam.

Dzień Dobry Pani,

Polecam Pani na sen naturalną Melatoninę, dostępną w aptece.

Jeśli chodzi o specjalistę, to może Pani skorzystać z konsultacji u psychiatry, żeby lekarz postawił Pani rozpoznanie, czy są to objawy wypalenia zawodowego.

Myślę, ze pomocna byłaby dla Pani rozmowa i praca z psychologiem, której efektem byłaby redukcja nagromadzonych, a myślę, że nie wyrażonych emocji.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu na Skype.

Z przesłaniem tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl