Silny stres spowodowany pracą

Pracuje w dużej firmie korporacyjnej, moja praca oraz każde zadanie wywołuje bardzo dużo stresu ponieważ każdy błąd niesie za sobą konsekwencje i bardzo wiele zależy od mojej pracy i osoby, czasem stres wywołuje wymioty, czy jest możliwość uzyskania od lekarza rodzinnego zwolnienia wywołanego stresem na jakiś okres ?

Witam Panią serdecznie. Nie jestem lekarzem, tylko psychologiem, więc nie mogę z całą pewnością udzielić informacji na Pani pytanie. Z mojej praktyki wynika jednak (z informacji od moich pacjentów), że powinna Pani udać się do lekarza rodzinnego i otwarcie z nim o tym porozmawiać. Jeżeli on sam nie będzie mógł wystawić Pani takiego zwolnienia to skieruje Panią do lekarza psychiatry i tam powinna Pani je uzyskać.
Proszę jednak pamiętać, że zwolnienie nie załatwia sprawy. Opisuje Pani dosyć silną reakcję lękową, która z znacznym stopniu obciąża Pani organizm. Rozwiązaniem, które Pani wybiera jest unikanie lękowej sytuacji. Jest to rozwiązanie krótkotrwałe. Należałoby się raczej zastanowić, jak wzmocnić Panią w tej trudnej sytuacji oraz poszukać innych metod poradzenia sobie z nią. Myślę, że warto rozważyć wizytę u psychologa - psychoterapeuty. Po przeprowadzeniu wywiadu specjalista zaproponuje Pani odpowiednią formę pomocy.

Małgorzata Danielewicz

www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl

Witam
Długotrwały stres może prowadzić do bezsenności,
pogorszenia pamięci, chronicznego bólu głowy, problemów
z trawieniem, cukrzycy, chorób serca i układu krążenia,
nowotworów, zaburzeń lękowych , nerwicy, depresji,
i wielu innych zaburzeń.
Nawet jeżeli otrzyma Pani zwolnienie lekarskie na dolegliwości
związane ze stresem, nie rozwiąże to Pani problemów.
Powrót do pracy po dłuższej nieobecności mógłby
okazać się bardzo trudny, a po powrocie znów to samo.
Myślę, że warto zastanowić się: co dalej?
Co jest dla Pani najważniejsze? Czy jest Pani w stanie
pracować w ciągłym napięciu do emerytury?
Może warto się przekwalifikować i zmienić pracę?
Na te i podobne pytania powinna Pani sobie odpowiedzieć.
Objawy stresu będą się nasilać. Mogą też pojawić się inne zaburzenia.
Myślę , że obecnie najlepszym rozwiązaniem będzie niezwłoczne
podjęcie psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną
i wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem
i długotrwałym działaniem czynników uciążliwych
np. mobbing w pracy.
Proszę nie czekać, aż stres wyniszczy Pani organizm.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie
to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

Na pewno tak. Pytanie czy przerwa w pracy rozwiąże Pana aktualne problemy? Myślę, że przede wszystkim warto byłoby skorzystać z dobrej psychoterapii aby nauczyć się zarządzać sobą (emocjami) w sytuacjach trudnych.

Życzę powodzenia!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl