Jak radzić sobie z ciągłym stresem?

Chciałabym spytać jak mogę z tym walczyć i ogólnie co robić. Jestem młoda, mam 19 lat i problemy ze stresem(?) Na jakiś czas to zniknęło ale wróciło i nie cierpię tego. Nie umiem temu zapobiec, moje ciało mocno odczuwa stres, ból brzucha, głowy, nudności, często nawet wymioty. Drugą, chyba powiązaną rzeczą jest to, że czasami czuję ten stres i ścisk w brzuchu kiedy nie mam powodu do stresu. Przychodzi znikąd. Potrafię się dobrze bawić czy relaksować i nagle będę przygnębiona lub zmartwiona.

Witam,

każdy z nas boryka się z sytuacjami, które powodują, że odczuwamy stres (lęk), organizm jest tak skonstruowany, że sam sobie radzi. Jednak, kiedy problem powoduje pewnego rodzaju dyskomfort, dysfunkcje lub cierpienie - to wskazuje na objaw chorobowy z obszaru zaburzeń lękowych i wymaga leczenia. Leczenie farmakologiczne ustala lekarz psychiatra, inną metodą jest psychoterapia. W leczeniu zaburzeń lękowych wysoką skuteczność potwierdzoną badaniami wykazuje podejście poznawczo - behawioralne. Proszę zastanowić się jaka forma pomocy dla Pani byłaby najlepsza.

Pozdrawiam

Dzień dobry warto byłoby zarejestrować się do psychologa. Istotna jest przyczyna tego stresu. Tak doraźnie to warto stosować regularnie różne formy relaksacji. Pomocne może być również wypisywanie na kartce w czym jest Pani dobra i w sytuacjach stresowych przypominać sobie o tym. Jednak te metody nie na wszystkich działają dlatego wizyta u psychologa, diagnoza, być może psychoterapia to najlepsze rozwiązanie.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam Panią
Opisane przez Panią objawy zapewne mają podłoże
emocjonalne czyli są natury psychologicznej.
Możliwe, że źródłem Pani frustracji i dyskomfortu
są przeżywane emocje, długotrwały stres, przemęczenie
czy przykre doświadczenia z przeszłości.
Jeżeli często przeżywa Pani sytuacje, które wywołują
dyskomfort i uciążliwe dla Pani dolegliwości,
to warto omówić problem z psychologiem.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła leczenie
ewentualnie psychoterapię.
Zachęcam do konsultacji z psychologiem
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl