Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Dzień dobry, z uwagi na momenty w jakich Pani odczuwa ból wszystko wskazuje na to że to nerwobóle. Jednak one pokazują, że stres jaki Pani przeżywa jest stanowczo za wysoki. Jeżeli nie popracuję Pani nad tym to w przyszłości taki poziom stresu może być przyczyną wielu poważnych chorób. Dlatego wskazane byłoby pomyśleć nad zmianą trybu życia, eliminacją takiego poziomu stresu.
Pozdrawiam A. Pacia

Psycholog kliniczny i psychoterapeuta pracujący w nurcie psychodynamicznym.
0

Witam,

Okresowe powracanie nerwobóli ( jak wynika z opisu) wskazują przede wszystkim na słabszą umiejętność radzenia sobie ze stresem w danym okresie lub na zbyt wysoki poziom tego stresu. Dobrze, że szuka Pani sposobów na redukowanie, ale redukuje Pani w ten sposób objawy, nie zaś zapobiega nawrotom. Radziłabym przyjrzeć się swojemu trybowi życia, emocjom oraz poszukiwać metod, które pozwolą częściej relaksować się, doświadczać przyjemności i wpływać pozytywnie, redukując możliwość pojawienia się nerwobóli.

Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Mazurek
www.synovial.pl

Psycholog. Autorka publikacji w czasopismach psychologicznych i medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy