Czy napięte mieśnie w wyniku długotrwałego stresu mogą doprowadzić do drżenia mięśni?

Czy napiete miesnie w wyniku długotrwałego stresu moga doprowadzic do drzenia miesni?Jesli tak to po jakim czasie mina i jak sie z nimi uporac?

Witam,

tak się faktycznie może dziać. Stres oraz emocje z nim związane powoduje silne napięcie w ciele co wpływa na napinanie się mięśni. Silne napięcie mięśni z czasem może prowadzić do ich drżenia. Aby sobie z tym poradzić najprościej byłoby wyeliminować źródło stresu. Na pewno to co pomaga to analiza co powoduje w nas napięcie oraz znalezienie sposobu na radzenie sobie z tym. Pomaga również relaksacja.
Wielu z moich pacjentów odczuwa tak silny stres, że stan codziennego relaksu jest im obcy. Warto jest poćwiczyć swoje umiejętności w relaksowaniu, gdyż ma to również przełożenie na nasz umysł i sposób radzenia sobie.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska

Witam Pana,walka ze stresem oraz związane z tym napinanie mięśni, zmęczenie oraz utrata magnezu, może prowadzić do drżenia mięśni.Zmniejszenie stresu i negatywnych emocji skutecznie usunie takie drżenia i napięcia.Proszę zadbać o obniżenie napięcia, może pomocnym byłoby skupienie się na codziennym relaksie oraz zastosowanie technik relaksacji.Pomocne mogą być wszelkie techniki, proszę poczytać w internecie a na pewno znajdzie Pan taką która będzie odpowiednia i korzystnie wpłynie na Pańską psychikę i cały organizm.

pozdrawiam A.Aleksandrowicz