Jak opanować drżenie ciała?

Witam! Mam 21 lat i pewien problem. Podczas publicznych wystąpień cała się trzęsę. Nie potrafię tego opanować, staram się o tym nie myśleć, ale ciało robi swoje. Czytałam w Internecie, że to prawdopodobnie jest fobia społeczna, ale ja nigdy nie miałam problemu z nawiązywaniu kontaktu, nigdy nie bałam się ludzi. Od niedawna zażywam magnez z witaminą B6, bo przeczytałam, że to pomaga na drżenia. Proszę o pomoc. Proszę o poradę.

Witam!

Publiczne wystąpienia wywołują lęk u większości ludzi. Emocje towarzyszące takim wystąpieniom mogą być bardzo silne i powodować dolegliwości fizyczne, np. drżenie. Jednak nie zawsze są one objawem zaburzenia psychicznego. Warto, żeby skorzystała Pani z treningów i warsztatów na temat radzenia sobie ze stresem czy umiejętności społecznych. Może Pani także skorzystać z indywidualnej pomocy psychologa i pracować nad tym problemem. Samodzielnie też może Pani wpływać na poprawę sytuacji, np. wykonując ćwiczenia, które pozwalają lepiej radzić sobie ze stresem (znajdzie je Pani w Internecie lub poradnikach psychologicznych) lub skorzysta z zajęć fizycznych, np. jogi czy innego rodzaju aktywności fizycznej. Ćwiczenia fizyczne pozwalają zmniejszać napięcie i uczyć kontroli własnego ciała, przez co może Pani zmniejszyć samodzielnie dolegliwości i kontrolować swoje zachowanie nawet w bardzo stresujących sytuacjach.

Pozdrawiam