Stres a depresja - czy warsztaty na pewno bywają skuteczne?

Pani Arleto, myślę, że ma Pani wiele racji w tym co Pani napisała jednak mimo tego iż zgadzam się z Pani opiniami nie znajduję w sobie siły by podjąć jakieś działania związane z realizacją swoich zamierzeń...

Dobrze, że wspomniała Pani o warsztatach radzenia sobie ze stresem - ostatnio uczestniczyłam w takich, jednak nie jestem pewna czy przyniosły one oczekiwany efekt. Podeszłam do nich raczej sceptycznie, nie potrafię się zrelaksować, gdy na sali jest piętnaście osób, a ja mam leżeć na podłodze z zamkniętymi oczami i wyobrażać sobie, że stoję pod wodospadem - nie wiem, może jest coś ze mną nie tak, ale zaproponowane mi sposoby radzenia sobie ze stresem wydały mi się raczej śmieszne niż pomocne. Na swój sposób to doświadczenie stało się źródłem nowych rozterek i zwiększa moją apatię.

Witam!

Jeżeli podczas pracy grupowej nie była Pani w stanie zrelaksować się, to może lepszą formą pomocy będzie praca indywidualna z terapeutą. Mogłaby Pani dowiedzieć się o możliwości pracy indywidualnej z trenerem.

Polecałabym również stosowanie technik relaksacyjnych - może Pani wiedzę na ten temat czerpać książek lub poradników internetowych. Metoda jest mało kosztowana, a będzie dla Pani okazją do samodzielnej pracy nad sobą. Również zajęcia fizyczne (np. joga, tai chi) wpływają na zmniejszenie odczuwanego stresu i pozwalają się wyciszyć.

Pozdrawiam