Dlaczego ostatnio mam często mysli samobójcze i sobie nie radzę?

Witam, mam 17 lat. Od około 2 lat moje życie bardzo się zmieniło, czasem już mam dosyć samej siebie, nienawidzę swojej osoby. Często płaczę, wkurzam się na siebie i na innych tak naprawdę nie znajdując żadnego konkretnego powodu. Nie miałam za wesołego dzieciństwa, moi rodzice praktycznie ciągle się kłócili. Wiele razy słyszałam od nich, że jestem beznadziejna, jestem nikim i nic w życiu nie osiągnę. Przez moją głupotę straciłam dwie najważniejsze osoby w moim życiu, na których mogłam zawsze polegać, zawsze mi pomagały, do czasu… Nie potrafię o sobie powiedzieć nic dobrego, jestem tak bardzo niezadowolona z siebie. Chciałabym to zmienić lecz nie wiem jak, chyba już nie umiem. To zaszło za daleko, nie mam pojęcia dlaczego tutaj to piszę, ale proszę o pomoc, bo czuję, że już sobie nie radzę, nie mam siły. Ostatnio bardzo często mam myśli samobójcze, to wszystko mnie przerasta. Z góry dziękuję.

Witam!
Masz 17 lat, więc jeszcze wiele możesz w swoim życiu zmienić i wiele osiągnąć. Trudno jest radzić sobie ze wszystkim samodzielnie, jednak świat jest pełen ludzi i zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał Ci pomóc. Nie wiesz, jak masz zacząć zmiany w swoim życiu.
Myślę, że warto od zastanowienia się, czego tak naprawdę chcesz, jakie masz marzenia i do czego chcesz dążyć. Spróbuj popracować nad swoją samooceną i samopoczuciem - zacznij aktywnie uprawiać sport, poczytaj poradniki psychologiczne, poszukaj ćwiczeń w Internecie, żeby trenować swoje cechy osobowości tak, jak tego chcesz, wyjdź do ludzi, poszukaj znajomych, znajdź sobie hobby.
Jeśli masz problem z nawiązywaniem nowych znajomych, to zaangażuj się w jakąś działalność społeczną (wolontariat, organizacja imprez społecznych, praca na rzecz organizacji pozarządowych, itp.). Będziesz miała okazję poznać wartościowych ludzi, nawiązać nowe znaczące znajomości i poznawać nowe sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Wiedz również, że praca wolontariacka daje wiele satysfakcji i pozwala uwierzyć we własne możliwości i wartość.

Pozdrawiam