Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak radzić sobie z zazdrością o życie innych ludzi?

Witam! Mam 21 lat i chciałbym się dowiedzieć jak radzić sobie z zazdrością. Chodzi mi o zazdrość o życie innych ludzi. Często gdy jestem gdzieś ze znajomymi i słyszę od nich gdzie to nie byli, czego to nie robili, jak to nie było fajnie. Gdy wtedy porównuje sobie swoje życie z życiem innych to czuje się wtedy fatalnie, że moje życie jest nudne nijakie, dlatego nie wypytuje się ich o szczegóły tylko milczę i czekam żeby zmienić temat. Jak ja się mam wtedy zachowywać? Proszę o jakieś rady.
21 LAT ponad rok temu

Charakterystyka bólu depresyjnego

Dr Dariusz Wasilewski opowiada o bólu odczuwanym podczas depresji. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o depresji, zapoznaj się z wypowiedzią naszego eksperta.

Witam serdecznie,
Pamiętaj, że to, że ludzie podróżują i zwiedzają świat wcale nie musi oznaczać, że są szczęśliwi. Takie opowieści często pełnią funkcję obronną dla ego.
Zastanów się, co w Twoim życiu sprawia, że jesteś szczęśliwa lub co by sprawiło żebyś taka była i skup się na tym zamiast porównywać się do innych.
Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Pytanie czemu nie jest Pan zadowolony ze swojego życia? Czemu się Pan porównuje i potrzebuje zobaczyć siebie w lustrze innych? Być może problem leży gdzieś w akceptacji siebie i swojego życia? Albo potrzebuje Pan zmian w życiu, które potrzebuje Pan wprowadzić. Myślę, ze warto zgłębić ten temat, by dowiedzieć się z czego tak naprawdę nie jest Pan zadowolony.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy