Sposoby radzenia sobie z porównywaniem się do innych

Jak przestać porównywać się do innych, żeby nie czuć się gorszym. Jak być pewnym siebie? Przez niską samoocenę jestem zazdrosna o partnera, mimo, że nie mam konkretnych powodów, wciąż się porównuję do jego koleżanek z uczelni/pracy? Czuję się od nich gorsza, czuję zagrożenie. Jak się tego wyzbyć?

Witam serdecznie,

zachęcałabym do wizyty u psychologa/psychoterapeuty. Generalnie jak sama Pani zauważa, problem tkwi zapewne w zaniżonej samoocenie:( warto popracować nad tym, żeby stała się bardziej adekwatna. Niestety nie ma na to rady na teraz, bo skoro się to u Pani pojawiło i jest na tyle silne, ze utrudnia życie, to zapewne i zmiana nieco czasu i pracy będzie wymagała, ale jest jak najbardziej możliwa! być może nawet w nie tak długim okresie. Także zachęcam do rozwiązania tego problemu z pomocą psychologa i powodzenia życzę. Pozdrawiam