Jak zaakceptować siebie i wygląd?

Witam Jestem 21letnia dziewczyną która nie akceptuje siebie. Jestem okropnie brzydka, obiektywnie. Od zawsze szydzono z mojego wyglądu, mojej twarzy. Po prostu moje rysy są ohydne. Makijaż nie pomaga za dużo. Nigdy sie nie całowałam i nie miałam chlopaka, a przez swój wyglad nie potrafie normalnie funkcjonować i żyć, po prostu nie mam sily. Czuje sie uwieziona w tej szkaradnej powłoce i nie mam już kompletnie pojęcia, co robić, nienawidze siebie, nie umiem na siebie spojrzeć bez obrzydzenia

Dzień dobry, warto pomyśleć o wizycie u psychologa. Zapewne powinna Pani rozpocząć psychoterapię, popracować nad poczuciem własnej wartości. Proszę pamiętać że człowiek wartościowy to nie wygląd, to to co ma w środku, jakimi wartościami się kieruje, jakie ma cele, jak do nich dąży. Jednak zapewne to nie wystarczy żeby poczuć się lepiej dlatego jeszcze raz zachęcam Panią na psychoterapię.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam Panią
To , co tak bardzo utrudnia Pani życie, to nie Pani
wygląd zewnętrzny, lecz niska samoocena.
Nieadekwatna samoocena może mieć niezwykle negatywny
wpływ na wszystkie obszary funkcjonowania człowieka.
Niskiej samoocenie często towarzyszy lęk przed odrzuceniem,
i brak kontroli nad emocjami co pogłębia jedynie
niską samoocenę i poczucie przygnębienia.
Warunkiem stabilnej samooceny jest umiejętność obdarzania
siebie bezwarunkową miłością, czyli akceptowania siebie taką,
jaką się jest.
Gdy zaakceptuje i pokocha Pani siebie taką, jaka pani
jest- zrobią to też inni.
Z Pani opisu wynika, że ma Pani trudności z akceptacją
własnej osoby.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii,
podczas której wzmocni Pani poczucie własnej wartości,
odzyska Pan równowagę wewnętrzną,
i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl