Co mam zrobić, żeby zaakceptować swój wygląd i pokochać siebie?

Co mam zrobic zeby zaakceptowac moj wyglad? Uwazam ze jestem brzydka, chociaz wiem ze sa osoby gorsze ode mnie. Chcialabym tak jak niektore moje kolezanki, kompletnie nie przejmowac sie zdaniem innych. Po prostu chcialabym, ze tak powiem, pokochac siebie
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Piszesz, że chciałabyś pokochać siebie, czyli innymi słowy podnieść poczucie własnej wartości. Składa się ono z trzech komponentów: poznawczego (samoocena), emocjonalnego (samoakceptacja) oraz behawioralnego (zachowania wobec samej siebie).
Stosunkowo najłatwiej jest zmienić samoocenę. Na początku zmień język, którym się posługujesz. Nie używaj tak zwanych dużych kwantyfikatorów (każdy, żaden, nigdy, zawsze itp.). Na przykład zamiast mówić "We wszystkim wyglądam źle" mów "Są rzeczy, które mi nie pasują". Może Ci się wydawać, że taka mała zmiana nie jest konieczna, ale zmieniając język zmieniasz również swój sposób myślenia. Poza tym na co dzień ucz się optymizmu - dostrzegaj pozytywy każdej sytuacji.
Z Twojej wiadomości wynika, że wygląd jest dla Ciebie bardzo ważny - stanowi centralny punkt Twojego "Ja". To też warto zmienić - zastanów się jakie wartości, cele są dla Ciebie ważne i czy wygląd rzeczywiście w ich przypadku jest tak bardzo istotny.
Poza tym traktuj siebie jak najlepszego przyjaciela, osobę najbliższą i najukochańszą na świecie - dzięki temu zmienisz aspekt behawioralny oraz emocjonalny poczucia własnej wartości.
Pod poniższym linkiem znajdziesz kilka ćwiczeń, które także będą pomocne:
Jak podnieść poczucie własnej wartości?
Pozdrawiam

skąd wiesz, że Twoje koleżanki kompletnie się nie przejmują (bo tak mówią?). Aby pokochać siebie trzeba się poznać (wady i zalety), pracować nad sobą i mieć świadomość swoich ograniczeń. Kochanie siebie to ciągły proces, bo dzisiaj nie jesteś już taka sama jak wczoraj.,.,to, że tu piszesz ( poszukujesz, masz wątpliwości...) oznacza, że troszczysz się o siebie, czy to już miłość?