Brak akceptacji swojego wyglądu

MAM 19 LAT I NIE CZUJĘ SIĘ ATRAKCYJNA,CHOCIAŻ KAŻDY MI MÓWI,ŻE JESTEM ATRAKCYJNA NIE MOGĘ SIEBIE ZAAKCEPTOWAĆ(SWOJEGO WYGLĄDU M.IN.BRZUCHA)

Obniżone poczucie własnej wartości jest podstawą wielu problemów i zaburzeń psychicznych oraz wpływa bezpośrednio na jakość naszego życia. Zalecam konsultację psychologiczną.

W Twoim wieku to normalne, choć z pewnością przykre i niełatwe poczucie. Może za dużo od siebie wymagasz? Może porównujesz się do wyidealizowanych w PhotoShopie gwiazd i celebrytów? Wygląd to nie wszystko, ale oczywiście jest to ważna kwestia. Spróbuj spojrzeć w lustro z uśmiechem i skupić się na wszystkim, co masz ładnego, nawet jeśli to będą np. tylko uszy. Ciesz się swoją młodością, z wdzięcznością przyjmuj komplementy i uwierz w nie. Możesz też zacząć/zintensyfikować ćwiczenia fizyczne, to zawsze poprawia nastrój i sylwetkę. Pozdrawiam i życzę powodzenia!