Z opisu Pani wynika, że jedynym Pani hobby jest myślenie o schudnięciu. A tak naprawdę jest Pani bardzo, bardzo szczupłą i zgrabną osobą, posiada Pani jeszcze jeden bardzo ważny atut którym jest młodość. Szkoda marnować osiemnastu lat na wyimaginowane porównywanie się z innymi osobami (sama Pani stwierdza że wygląda Pani niekorzystnie - tak twierdzą anorektyczki). Proponuję skierować Pani uwagę na rozwój jakiegoś sensownego hobby: bieganie, granie w piłkę, squash, lub pływanie, jazda na rowerze inne ciekawe dyscypliny sportowe lub rekreacyjne, taniec, dużo zajęć na powietrzu. Podczas rozmyślań nad swoim wyglądem i wagą wpada Pani w stany depresyjne (bo zawsze będą lepsze lub gorsze koleżanki od Pani). Warto skupić się na swoich walorach i rozwijać je - czyli zadać sobie pytanie: co może taka piękna, młoda i zdrowa dziewczyna zrobić coś korzystnego ze swoim życiem? I na to proszę poświęcić jak najwięcej uwagi. Wtedy uzyska Pani dużo wspaniałej energii, którą można zamienić w korzystne działanie związane z rozwojem Pani osobowości. * Proponuję również zgłosić się do psychoterapeuty a także lekarza pierwszego kontaktu (w celu zbadania krwi i moczu).
* Pozdrawiam serdecznie życząc powodzenia w przemianie procesu myślowego, Alicja M. Jankowska http://psychoterapie-szczecin.pl
Dzień dobry,
Z opisu można wnioskować, że chyba zasadniczym źródłem Pani problemów, jest tendencja do porównywania się do innych osób i o czym sama Pani pisze - zazdrość wynikająca z Pani spostrzeżeń dotyczących atrakcyjniejszego, według Pani, wyglądu Pani koleżanek. Skutkiem tego, jest kontrola posiłków i ich kaloryczności, mająca uchronić Panią przed nadwagą (nawiasem mówiąc - w oparciu o dane dotyczące Pani "wymiarów" - ma Pani obecnie niedowagę, która być może skutkuje sygnalizowanymi problemami z miesiączkowaniem).
Wobec powyższego, sugerowałbym po pierwsze przeprowadzenie badań diagnostycznych dotyczących Pani ogólnego stanu zdrowia, które zlecić może lekarz pierwszego kontaktu w Pani przychodni - możliwe, że Pani złe samopoczucie i zmęczenie może wynikać m.in. z nieprawidłowego odżywiania. Po drugie - biorąc pod uwagę Pani tendencję do porównywania się z innymi osobami - zaproponowałbym Pani konsultację psychologiczną i zapewne terapię, w trakcie której mogłaby Pani przyjrzeć się swojej zaniżonej samoocenie i zacząć sobie z nią radzić.
Pozdrawiam
Maciej Rutkowski
www.abovo.bialystok.pl
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Nie mogę przestać się odchudzać. Jak mam sobie z tym poradzić? – odpowiada Agnieszka Jamroży
- Przybranie na masie po odrzuceniu tabletek antykoncepcyjnych – odpowiada Lek. Izabela Ławnicka
- Sposoby radzenia sobie z porównywaniem się do innych – odpowiada Mgr Sylwia Wiśniewska
- Jak mam poradzić sobie z takim problemem w wieku 30-lat? – odpowiada Mgr Bożena Waluś
- Jak radzić sobie z porównywaniem do innych? – odpowiada Mgr Małgorzata Ziółkowska
- Problemy z porównywaniem do koleżanki – odpowiada Mgr Anna Ingarden
- Niezadowolenie z siebie po posiłku – odpowiada Agnieszka Jamroży
- Lęki - jak mam je zwalczyć? – odpowiada Mgr Magdalena Boniuk
- Ciągłe myśli o odchudzaniu u 22-letniej osoby – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Co zrobić, aby przestać się przejmować? – odpowiada Mgr Marta Mosińska
artykuły
Najczęstsze pytania dotyczące tarczycy. Odpowiadają eksperci WP abcZdrowie
Tarczyca - mały gruczoł, który ma wielkie znaczeni
"Ta choroba to samotność". Roksana Środa, dietetyk, sama musiała zmierzyć się z anoreksją, SIBO, IBS i PCOS
Roksana Środa, 27-letni dietetyk kliniczny, przesz
Gwiazda TVN schudła 11 kg w tydzień. Przed nią kolejne wyzwanie
Kinga Zawodnik, prezenterka TVN Style, ważyła 150